۳۵ نفر طی ۷۲ ساعت اخیر در جاده های زنجان بر اثر تصادف رانندگی مصدوم شدند - مشکین

۳۵ نفر طی ۷۲ ساعت اخیر در جاده های زنجان بر اثر تصادف رانندگی مصدوم شدند

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز چهارشنبه تا پایان جمعه / ‏۱۵‬ تا ۱۷ خرداد جاری / ‏‬ بیش از ۳۰ فقره حادثه رانندگی در سطح جاده های زنجان رخ داد و مصدومان به منظور مداوا و درمان به مراکز درمانی مختلف این استان انتقال یافتند.

وی یادآور شد: در حادثه رانندگی که ساعت ۱۳:۳۰ ظهر چهارشنبه /‏۱۵‬ خرداد / ‏‬ در جاده ترانزیت زنجان – خرمدره و به علت انحراف به چپ خودروی ۲۰۶ اتفاق افتاد راننده پراید فوت کرد و سه نفر از سرنشینان خودرو سواری ۲۰۶ نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

عظیمی اظهار داشت: خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز، تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم ازجمله علت های وقوع تصادفات رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان هستند و به رانندگان خودروها توصیه می شود برای کاهش حوادث ناشی از رانندگی از هرگونه عجله و شتاب در رانندگی به جد پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، برابر آمار پزشکی قانونی زنجان در فروردین امسال ۱۷ نفر و از ابتدای اردیبهشت تاکنون نیز قریب ۱۶ نفر در مسیرهای ارتباطی مختلف این استان بر اثر حوادث رانندگی جان باختند.
در ۱۲ ماه پارسال (۹۷) بیش از ۲۶۰ نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق ها به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بود.
زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

۶۰۸۴/‏۶۰۸۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار