استاندار گیلان: دولت، در نقدپذیری سعه صدر بالایی دارد - مشکین

استاندار گیلان: دولت، در نقدپذیری سعه صدر بالایی دارد

گزارش شامگاه پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست مصطفی سالاری در گردهمایی حامیان دولت در استان گیلان، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در ماه های اخیر اظهار داشت: به یقین در این موقعیت سختی هایی بر مردم گذشته که دولت هم به آن واقف است و این دغدغه ها در پیکره دولت نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه تلاش دولت بر حل مشکلات مردم و بهبود وضعیت معیشتی آنان است، افزود: باید بپذیریم که ما نیز به عنوان مسئول وظیفه داریم تا با اهتمام و تلاش در جهت رفع مشکلات و تحقق آرمان‌های دولت گام های موثری برداریم.

استاندار گیلان تاکید کرد: لازم است تا هر یک از افراد به اندازه مسئولیت و اختیاری که دارند، نقد شوند و تاب انتقاد را در وجود خود داشته باشند.

وی تصریح کرد: امروز نقد دولت کار آسانی است که نه تنها هزینه ای ندارد بلکه در برخی مواقع فایده هم دارد، اما باید پذیرفت که در همه عناوین و موضوعات نمی توان دولت را به تنهایی نقد کرد زیرا قوه مجریه به تنهایی در همه موقعیت ها تصمیم گیرنده نیست و ارکان متعددی هستند که مسئولیت تصمیم گیری دارند.
سالاری با بیان اینکه دولت باید به سهم خود مسئولیت بپذیرد و دیگران نیز به سهم خود پاسخگو باشند، افزود: ما معتقدیم که برای شفاف‌سازی باید نظارت مردم به دولت به معنای عام و نه تنها قوه مجریه اشاعه پیدا کند و هرچه که مسیر این آرمان هموارتر شود زمینه بهبود مشکلات نیز فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: ما باید مشکلات را تبیین کنیم و هرکسی در هر جایگاهی باید نقدپذیر باشد و تاب شنیدن انتقادات را داشته باشد؛ دولت از این حیث سعه صدر بالایی دارد و از انتقاد در سطوح ملی، استانی و شهرستانی استقبال می‌کند.

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه و ترویج این رویکرد تاکید و اظهار داشت: در استان گیلان پیش نویس دستورالعملی با عنوان نظارت مردم بر دولت، روی پورتال استانداری قرار گرفته که به منظور تکمیل و هرچه بهتر شدن آن، از همه صاحبنظران درخواست می‌شود تا با رویکرد کارآمدسازی در خصوص محتوای آن اظهار نظر کنند.
وی افزود: برای اجرای این سیاست در مرحله آغازین می خواهیم سازمان های مردم نهاد در موضوع های تخصصی خود رابط بین مردم و دستگاه اجرایی باشند و موضوعات و چالش‌ها را بیان کنند و مسئولین نیز پاسخگو باشند.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعات توسعه محور گیلان اشاره کرد و گفت: در حوزه عمرانی گیلان خوشبختانه با پشتیبانی دولت و حمایت های دکتر نوبخت شرایط بسیار خوبی را سپری می‌کنیم که پروژه راه آهن قزوین- رشت و تکمیل راه آهن رشت-انزلی-کاسپین و آستارا، تکمیل باقیمانده آزادراه، پروژه های بیمارستانی و بزرگ راه‌ها از مهمترین آنهاست.
وی پروژه های شبکه ای همچون شناگاه ها، آب بندان ها، گیل پارک ها، بوم گردی و … را زمینه ساز توسعه اشتغال خواند و افزود: انضباط و اصلاح رفتار اداری از موضوعاتی است که با جدیت در استان دنبال می شود.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار